Jälleenmyyjät

 

Huomio! Tässä on näkyvillä vain osa lankatuotteitamme myyvistä jälleenmyyjistämme. Sivuille on alettu päivittämään luetteloa myös ulkomailla sijaitsevista jälleenmyyjistämme. Jos myytte tuotteitamme ja haluatte tietonne listattavan tähän, laittakaa ystävällisesti yrityksenne nimi, paikkakunta sekä mahdollinen nettiosoite meille sähköpostilla osoitteeseen info@suomenlanka.fi

Kotimaan jälleenmyyjät:

 

Akaa: Toika, www.toika.com

Alajärvi: Paapo Oy, www.paapo.fi

Espoo: Menita Oy, www.menita.fi

Hamina: Tmi Kissanviiksi, www.kissanviiksi.fi

Hanko: Lankasatama, www.lankasatama.fi

Haukipudas: Käsityökauppa Ilo, www.kasityokauppailo.com

Helsinki: Menita Oy, www.menita.fi

Helsinki: Snurre Oy, www.snurre.fi

Helsinki: Vihreä Vyyhti Oy, www.vihreavyyhti.fi

Huittinen: Käsityökauppa Lankalaatikko, www.lankalaatikko.com

Juankoski: Silkkivilla Oy, www.silkkivilla.fi

Joensuu: Käsityöliike Joen Lanka, www.joenlanka.com

Joensuu: Taito Pohjois-Karjala, www.taitopohjoiskarjala.fi

Jurva: Jaanan Lankapaja, www.jaananlankapaja.fi

Jyväskylä: Luova Linna, www.luovalinna.fi

Jyväskylä: TitiTyy, www.titityy.fi

Järvenpää: Neulekahvila Lentävä Lapanen, www.lentavalapanen.fi

Kauhava: Finn Texomer, www.texomer.com

Kauhava: Lankava Oy, www.lankava.fi (sivuilla laajempi luettelo jälleenmyyjistä)

Kauniainen: Vinttiputiikki, Vinttiputiikin Facebook-sivut

Kaustinen: Lanka & Tekstiili, www.lanka-tekstiili.fi

Kurikka / Jurva: THKV Kari Pukkila, Tainuskyläntie 9, 66350 Tainus. Puh 040-5343728

Lappajärvi: Lappajärven värjäämö, www.lappajarvenvarjaamo.fi

Lappeenranta: Esmetex, www.esmetex.fi

Laukaa: Kretliini käsityöliike, www.kretliini.fi

Nivala: Savenmaa, www.savenmaa.fi

Nousiainen: Tamminaula, www.tamminaula.fi

Nurmijärvi (Palojoki): Jatan Aitta, www.jatanaitta.fi (Pella nypläyslangat)

Oulu: Lankamaailma, www.lankamaailma.fi

Pori: Lankaliike Lavikko, www.lavikko.fi

Porvoo: Tekstiiliteollisuus, www.tekstiiliteollisuus.fi (sivuilla laajempi luettelo jälleenmyyjistä)

Päntäne/Kauhajoki: Lankatalo Tapion Kauppa, www.lankatalo.net

Raisio: Käsityö- ja taidekulma Machia Design, www.machia.fi

Sastamala: Käsityöpuoti Silmu & Solmu, www.silmusolmu.fi

Seinäjoki: Rustoopuori, www.taitoep.net/rustoopuori/

Somero: Someron Lanka, www.someronlanka.fi

Tampere: Lankamaailma, www.lankamaailma.fi

Tampere: Poppanavakka, www.poppanavakka.fi

Tampere: Taito Shop (Taito Pirkanmaa), www.taitopirkanmaa.fi

Tuuri: Veljekset Keskinen, www.tuuri.fi

Urjala/Menonen: Päivin kudepuoti, www.kudepuoti.fi

Vaasa: Neulenettikahvila Pirjoliisa, www.neulenettikahvila.fi

Ulkomailla sijaitsevat jälleenmyyjät: 

 

Australia, Victoria: Loom & Spindle, www.loomandspindle.com.au

Australia, Thread Collective, Kenmore QLD, www.threadcollective.com.au

Alankomaat: KOEL Magazine, www.koel-magazine.com

Espanja, Bajo, Barcelona: Dos Punts: www.dospuntshop.es

Espanja, Granollers, Barcelona: Lola Botona, www.merceriacreativagranollers.com

Iso-Britannia, Leicestershire: My fine weaving yarn, www.myfineweavingyarn.co.uk 

Ruotsi, Grimsås: Matt-Seppo HB, www.mattseppo.se

Sveitsi, Bischofszell: Webkante, www.webkante.ch

Slovakia, Bratislava: Vlnolam, www.vlnolam.sk

 


 

 

 

 

 

Uusimmat otsikot